Статьи о Бразильском Джиу-Джитсу

26 Март

Як ти борешся з жінкою?

Автор  Helena Bishmot

Нижче викладено авторський переклад відео від Chewy, чорного пояса з м. Луісвілль, США, зроблений Оленою Денисенко, студенткою BLAKZ BJJ Ukraine.

Думка інструкторів BLAKZ BJJ Ukraine може відрізнятись від думки автора Chewy в деталях, проте, ми поділяємо головні ідеї, виказані ним. Ми вважаємо, що описані ситуації і обставини об’єднують жінок в усьому світі, безвідносно окремих країн чи окремих шкіл бразильського джиу джитсу і, саме тому, це корисно знати чоловікам. Більше того, певною мірою написане нижче може стосуватись будь-яких початківців у бразильському джиу джитсу, людей з обмеженими можливостями, травмами тощо, які, попри перешкоди, тренуються. Відтак, із задоволенням публікуємо цю статтю на нашому ресурсі.

 

Ось ти чоловік! Як ти ролишся з жінкою? Як найкраще це робити? Як саме ти це робиш?

Останнім часом чую від жінок багато дивних і огидних речей. Поділюсь з Вами кількома історіями.

№ 1 (ситуація відбулась в США)

Тренувалась собі дівчина в залі. Чудово проводила час. Під час одного з ролінгів (ролінг – тренувальний поєдинок на техніку, відмінний від спарингу) вона попалась на удушку. Ну і що тут такого, удушка як удушка. Під час цього її опонент шепотів їй на вухо усіляку сексуальну дурість. Цей факт дуже засмутив, обурив, розстроїв дівчину. Вона поділилася з тренером цією ситуацією. І що? Нічого не відбулося! Тренер не зробив жодного зауваження опоненту, не вивів їх обох з мату й не розібрався в ситуації. Натомість, він присоромив дівчину та вигнав її із залу. Вона не могла зрозуміти, чи це нормальна ситуація, чи в інших залах так само відбувається, чи так прийнято.

№2 (ситуація відбулась в США)

Ось інша історія про жінку – синього пояса. Вона мала проблему з тим, що ніхто не хотів з нею ролитись. Жоден партнер зі старших поясів не хотів з нею працювати. Вона взяла до ролінгу напарника, а тут підійшов інший «старший пояс» і забрав її партнера. Це дуже її обурило. Вона просто хотіла тренуватися, працювати в залі, а було таке враження, наче вона дарма гає час.

Отже, як ти ролишся з дівчиною/жінкою?

Охолонь трохи. Давай полегше. Звісно, є деякі вийнятки з цих слів, колі дівки приходять в зал і лишають чоловіків зі зламаними носами та ледь не скаліченими кінцівками. Як і в будь якій справі, є різні ситуації. Але у більшості випадків, коли ви ролитеся з дівчиною, варто трішки збавити. 

Як мужик, що важить близько 90 кг, а то і всі 100 у «ситі» часи, я не застосовую сили під час ролінгу з жінкою. Я сам для себе намагаюся створити таку «гру», в якій необхідно використати якомога більше техніх, усе, що я можу знати, чи пам’ятати. Отже, гра виключно на технічку. 

Деякі чоловіки можуть вважати, що таким чином вони дарма витрачають свій час, бо нема жорсткої боротьби, немає боротьби «на виживання». Але це не зовсім вірно, тому що корисно робити технічки в русі, по суті, в імітації реального спарингу, але в доступному режимі, адже потім ви підете до інших партнерів, у інші спаринги. Опонент матиме і силу, і достатньо агресії, і швидкість, і добре відпрацьовані технічки так само. І у цьому випадку вирішальним буде володіння технікою. 

Звісно, не варто забувати, що у нашому залі багато жінок, котрі винесуть дух з любого новачка, котрого я приведу з вулиці.  Але я говорю про ситуації, коли твоя партнерка такого самого рівня, як і ви, або відчутно менша за масою, то варто, все ж, збавити трішки. 

Це я кажу тому, що для нас, чоловіків, є досить важливим у спорті, де домінує, в основному, маскулінність, при вході жінки у цей спорт, створити  безпечне і комфортне середовище для тренування. Ми ж знаємо, що бразильське джиу джитсу може бути досить надихаючим для чоловіків, але і для жінок воно може так само працювати. 

Є купа історій про те, як жінки користуються джиу у скрутних та небезпечних для себе ситуаціях і це круто, це фантастика! Але ж вони не зможуть використати здобуті навички, якщо не зможуть відтренувати їх. А для цього їм потрібне безпечне середовище, безпечне оточення, прийняття групою. 

Якщо мужчина намагатиметься подавляти жінку, слемити (від англ. «slam» – вдаряння опонентом об підлогу/татамі), користуватися своєї силою при вазі у 90+ кіло проти 60-кілограмової опонентки, то це не буде безпечно для неї. І навряд чи вона продовжить тренуватися в таких умовах. І це паршиво. Бо вона може дійсно потребувати навичок джиу джитсу, щоб постояти за себе або щоб захистити себе у скрутній ситуації. Але якщо якесь мудло «ролиться» з нею таким чином, жодної користі від роботи в залі вона не отримає, та і, ймовірно, не затримається в групі надовго. Якщо спостерігати за дівочими групами по БДД, очевидно, що відчуття комфорту й безпеки ледь не визначальний фактор на корить тренування.

бразильське джиу джитсу

Отже, якщо ти чоловік, у ролінгу з жінкою тобі не потрібно завжди працювати «на смерть», тобі не потрібно постійно перемагати. Попустись трішки, охолонь, обміняйся технічкою, зіграй у гру, допоможи партнерці отримати якомога більше користі від ролінгу. Навіть якщо ти просто спостерігаєш за досить агресивною поведінкою у ролінгу по відношенню до жінки, ти завжди можеш захистити її, зробивши зауваження її опоненту. Просто наголоси на тому, що варто працювати трішки легше. 

Для чоловіків настільки близьке перебування у просторі з іншою людиною, в принципі, більш звичне. Так чи інакше, деякі з чоловіків боролись, або бились на вулиці чи в якійсь дурнуватій ситуації. Для жінки така близькість не є звичною, настільки тісно жінки перебувають з іншими в основному під час інтимної близькості. Тому для них це може бути дивно і достатньо далеко за межами комфорту. Відповідно, для жінки тренуватися може бути навіть психологічно складніше, не кажучи вже про сильних суперників.

 

Займайтесь джиу, ставайте кращими, бережіть жінок, допомагайте іншим досягати своїх цілей. Осс!

 

P.S. Нижче викладене оригінальне відео автора Chewy англійською. 

Прочитано 2036 раз Последнее изменение Вторник, 03 Июль 2018 15:49

Медиа

Новое на сайте

BJJ Киев

Хотите больше узнать о наших тренировках?

Пожалуйста, свяжитесь с нами и мы, с удовольствием, ответим на все Ваши вопросы.

Phone: +38 050 469 52 90

Phone: +38 044 469 52 90

Email: info@jiu-jitsu.in.ua